Aktualności

WYBIERAM ZDROWIE – CO TO DLA MNIE OZNACZA?

WYBIERAM ZDROWIE – CO TO DLA MNIE OZNACZA?

2020-07-20, autor: Fundacja OZZ

#co oznacza dla mnie zdrowie? #samoleczenie #samoopieka #WYBIERAM ZDROWIE!

fb fozz ptmsz

Zachcemy do udziału w badaniu naukowym, które naszym zdaniem stanowi doskonałe uzupełnienie dyskusji o samoleczeniu i samoopiece.

Na zaproszenie Naukowczyń z Uniwersytet SWPS kierujących projektem Wybieramy Zdrowie zachęcamy Was do udziału w badaniu o dość nietypowej formie. Nie będzie to kolejna ankieta, o której wypełnienie Was prosimy, a zdjęcie z opisem, którym odpowiecie na pytanie: „WYBIERAM ZDROWIE – CO TO DLA MNIE OZNACZA?”.

My na pewno również dołączymy czynnie. Chcecie wiedzieć, co dla nas oznacza wybór zdrowia? 😊
__
JAK DOŁĄCZYĆ?

Zrób zdjęcie, które odpowiada na pytanie: „WYBIERAM ZDROWIE – CO TO DLA MNIE OZNACZA?”. Postaraj się ująć opis zdjęcia w co najmniej 200 słowach. Nie ma tu dobrych i złych odpowiedzi – to Ty jesteś tutaj ekspertem. Opowiadając o swoim zdjęciu, pomyśl:

• Co ono przedstawia?
• Dlaczego właśnie je wybrałeś/aś?
• Co dla Ciebie oznacza to, co jest przedstawione na zdjęciu?
• W jaki sposób to zdjęcie odnosi się do Twojego zdrowia?
• Czy to zdjęcie przedstawia to, w jaki sposób dbasz o swoje zdrowie?

W związku ze szczególną sytuacją pandemii, jesteśmy też ciekawi:

• Czy wybór zdjęcia był w jakikolwiek sposób związany z pandemią COVID-19?
• W jaki sposób Twoje doświadczenia związane z pandemią wpływają na to, co
przedstawiłeś/aś na zdjęciu.

Oczywiście nie musisz wszystkich tych punktów ujmować w swoim opisie!

Jeżeli publikujesz swoje zdjęcia w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram lub Twitter), dodaj profil „Wybieramy Zdrowie” do obserwowanych i oznacz go w opisie zdjęcia (oznacz także PTMSŻ i FOZZ :)).

Zachęcamy do zaproszenia do udziału znajomych, których chcesz nominować do udziału w naszej akcji.

Zdjęcie możesz również przesłać z opisem na: wybieramyzdrowie@swps.edu.pl.

***
Więcej o projekcie i badaniu: https://www.wybieramyzdrowie.pl/

109714149_3009044445881010_3984109405457376398_n

„Wybieram zdrowie – co to dla mnie oznacza?”

Zdrowe wybory to dla nas wcale nie przykry obowiązek, ale sama przyjemność💮

Pamiętamy o tym nie tylko na co dzień. Nasze zdrowe nawyki zabieramy ze sobą na wakacje🏖

Picie wody i jedzenie warzyw do każdego posiłku to recepta na zdrowie, którą każdemu polecamy 

Jeśli podzielasz nasze wartości i wierzysz w naszą misję, napisz na adres:

logo_pacjent3

Pacjent 3.0

Projekt mający na celu badanie, promowanie i inspirowanie działalności związanej z dostępnością usług z obszaru tzw. m-health, czyli wykorzystania urządzeń mobilnych w procesie dbania o własne zdrowie, monitorowania zdrowia czy komunikacji z lekarzami.

Wierzymy, że jest to obszar, który czeka ogromny rozwój. Wdrożenie nowoczesnych rozwiązań wykorzystujących smartfony, urządzenia wearables czy w końcu Internet Rzeczy stanowi przyszłość medycyny, którą czeka coraz większa indywidualizacja i personalizacja.

Warto pamiętać, że ogromne osiągnięcia w tym obszarze mają Polacy, którzy przodują w dziedzinie start-upów technologicznych stawiających zdrowie w centrum swojego zainteresowania – ich właśnie chcemy objąć szczególnym wsparciem poprzez bezpłatne doradztwo, organizację testów aplikacji, eksperckie analizy i ekspertyzy oraz organizację seminariów, szkoleń i konferencji.

Równocześnie chcemy przybliżać te zagadnienia innym – tak, by w XXI wieku każdy mógł poczuć się prawdziwym obywatelem 3.0.

W sprawie zdrowia

Ogólnopolski konkurs na najlepsze prace naukowe (oryginalne i przeglądowe) dotyczące problematyki samoleczenia (self-mediction), samoopieki (self-care) i samozarządzania w zdrowiu (self-management) autorstwa studentów i młodych absolwentów wszystkich kierunków.

Zaangażowanie się pacjentów we własne zdrowie zdobywa coraz większą popularność jako pole badań i często staje się tematem prac licencjackich i magisterskich studentów kierunków medycznych i społecznych. Doceniamy to, ponieważ zwiększa naszą wiedzę w tym obszarze i ułatwia świadome i odpowiedzialne dbanie o własne zdrowie – i z tego właśnie powodu chcemy popularyzować to zagadnienie wśród młodych naukowców oraz promować najlepsze przedsięwzięcia badawcze w tym obszarze.

Więcej informacji o konkursie, jego regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.obywatelezz.pl/konkurs.

Przewietrz apteczkę!

Projekt skierowany jest przede wszystkim do seniorów, którzy, statystycznie rzecz biorąc, przyjmują najwięcej rozmaitych leków – nie tylko tych przepisywanych przez lekarzy różnych specjalności, lecz także ordynowanych sobie samodzielnie lub z polecenia farmaceutów.

Podczas specjalnie zorganizowanych wydarzeń będziemy pomagać wszystkim chętnym w uporządkowaniu swoich domowych apteczek. Wyjaśnimy, jak postępować z lekami przeterminowanymi, co zrobić z niepotrzebnymi lekami z poprzednich terapii, przekażemy dobre praktyki przechowywania leków, a także uczulimy na problem wielolekowości i podpowiemy, jak rozmawiać z lekarzami, żeby uniknąć potencjalnego ryzyka związanego z zażywaniem wielu różnych substancji.

W ramach projektu chcemy prowadzić zajęcia w nowoczesnej, interaktywnej formule łączącej wykłady eksperckie, pracę w grupach i ocenę wzajemną oraz warsztat pod czujnym okiem naszych specjalistów. Zamierzamy być obecni na uniwersytetach trzeciego wieku, w klubach seniora, domach kultury i nie tylko – chętnie odpowiemy na zaproszenie w każde inne miejsce, gdzie obecne są osoby starsze, którą chcą lepiej zrozumieć, na czym polega bezpieczna farmakoterapia.

logo_zz

Zdrowo zaangażowani

Celem projektu Zdrowo Zaangażowani jest promowanie filozofii i praktyki odpowiedzialnego samoleczenia. W naszym rozumieniu:

odpowiedzialne samoleczenie to świadome zaangażowanie pacjenta w dbanie o własne zdrowie, które polega na indywidualnym podejmowaniu działań w zakresie utrzymania zdrowia oraz doraźnego leczenia objawów rozpoznanych samodzielnie do momentu konsultacji z lekarzem, w oparciu o wiedzę pochodzącą z aktualnych i z rzetelnych źródeł. W ujęciu szerszym oznacza także stosowanie się pacjenta do zaleceń personelu medycznego.

Ten cel będziemy realizować poprzez oryginalne działania edukacyjne i informacyjne, szczególnie w przestrzeni internetu, oraz współpracę z autorytetami społecznymi i decydentami. Wierzymy, że zaangażowanie obywateli we własne zdrowie przyczyni się do poprawy jakości życia polskiego społeczeństwa oraz pozwoli lepiej wykorzystywać zasoby systemu opieki zdrowotnej.

Strona kampanii: www.zdrowozaangazowani.pl.